שמאי מקרקעין מומלצים באזורך הכנס פרטיך וקבל הצעות מחיר מעד שלושה שמאי מקרקעין מומלצים מאזורך. אלו אשר מתאימים ביותר בעבורך יחזרו לפנייתך בתוך זמן קצר.

הערכת שווי גג משותף

הערכת שווי גג משותף - מתי זה נדרש?

נהוג להזמין שמאי לצורך הערכת שווי גג משותף במצבים בהם אחד מהדיירים מעוניין לבנות קומה נוספת על הגג בבניין משותף וברצונו לדעת כמה עליו לשלם לשאר הדיירים בבניין בעבור חלקם. חשוב לציין כי יש להנפיק אישורים והיתרים ממספר גורמים לפני שבונים את הקומה הנוספת ורק לאחר מכן כדאי להזמין שמאי מקרקעין לביצוע הערכת השווי.

 

הערכת שווי גג משותף

עלות הערכת שווי גג משותף

המחיר בעבור עבודה של הערכת שווי לגג משותף נע בין 8,000 ל-12,000 ש"ח. עבודה זו עשוי להיות יקרה יותר מאשר הערכת שווי לדירה או הערכת שווי בית פרטי מאחר ונדרש לבדוק מספר משתנים כמו מצב משפטי או יתרת זכויות בנייה ולכן יש לא מעט עבודה ומידע שצריך להתחשב בו.

מחיר ממוצע להערכת שווי גג משותף

מחיר ממוצע להערכת שווי גג משותף: ₪10,000

טווח מחיר גבוה ₪12000

טווח מחיר נמוך ₪8000

אתם לפני קניית גג משותף? הזמינו שמאי

כפי שהבנתם, הגורם הרלוונטי בתהליך של קניית גג משותף הוא לא אחר משמאי מקרקעין אשר תפקידו הוא לבצע הערכת שווי לגג המשותף וזאת בשביל להבין בכמה נדרש לתמחר את הגג וכמה נדרש לשלם לשאר הדיירים בבניין. אנו מזמינים אתכם לבצע השוואת מחירים בין מספר שמאים באזור המגורים שלכם ורק אז לקבל החלטה באשר לגורם שילווה אתכם בתהליך זה.

שמאי מקרקעין זמין לכם כעת,
השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-9897805

מה השמאי צריך לבדוק?

במסגרת הבדיקות שהשמאי מבצע, עליו לראות אם יש היטל השבחה, להבין מה המצב המשפטי והאם יש יתרת זכויות בנייה ולבדוק אם בכלל אפשר להצמיד את הגג ליחידה (הדירה) שמעוניינית לקנות את הזכויות. בנוסף יש לתמחר את השווי של כל אחד מהבעלים על הגג (שאר הדיירים) ולכן מדובר בתהליך מורכב שדורש מיומנות וניסיון.

שאלות נפוצות על גג בבית משותף

האם גג הוא רכוש משותף?

בוודאי. הגג בבניין משותף נחשב לרכוש משותף של כל דיירי הבניין 


האם בנייה על גג משותף מחייבת אישור של כל הדיירים?

כן. נדרש לקבל אישור מכל דיירי הבניין וכמובן לשלם להם תשלום יחסי.