שמאי מקרקעין מומלצים באזורך הכנס פרטיך וקבל הצעות מחיר מעד שלושה שמאי מקרקעין מומלצים מאזורך. אלו אשר מתאימים ביותר בעבורך יחזרו לפנייתך בתוך זמן קצר.

שמאי מחיר למשתכן

הערכת שמאי מחיר למשתכן

האם צריך שירותי שמאות במחיר למשתכן? אם כן, מתי, למה וכמה זה עולה לנו? הנה כל המידע שאתם צריכים לדעת על הערכת שמאי למחיר למשתכן.

למה צריך בדיקת שמאות במחיר למשתכן?

אז לרוב כאשר רוכשים דירה חדשה מקבלן או כמו במקרה זה, מתוך תוכנית מחיר למשתכן / משפרי דיור או "מחיר מטרה". אין צורך ממשי או הכרחי בהזמנת שמאי למחיר למשתכן. אז מהי הסיבה שכן מזמינים שמאי מקרקעין לפרויקטים מסוג זה? בגלל מספר פרמטרים של תמחור הדירות במחיר למשתכן לעומת השוק הפרטי.

לרוב - דירות במחיר למשתכן יהיו זולות יותר, אך אם אתם רוצים לבדוק מהי העסקה הכי שווה ממה שהוצע לכם והאם היא כדאית בכלל, אלו הפרמטרים אשר שמאי מקרקעין יבדוק בעבורכם:

  • חישוב מחיר הדירה לפי מטרים: במחיר למשתכן תמחור הדירה נקבע על פי מ"ר באופן שווה, ז"א אם הדירה בגודל 100 מטרים והתמחור הוא כ-10 אלף ש"ח למטר, מחיר הדירה יהיה, מיליון שקלים. לעומת זאת, בשוק הפרטי - ככל שהדירה גדולה יותר, כך המחיר למ"ר יורד. אז אם אתם מתכננים לרכוש דירה גדולה, ייתכן והתמחור שלה בשוק הפרטי זהה או אפילו נמוך יותר.
     
  • גובה דירה (הקומה בה היא נמצאת): בשוק הפרטי, כל קומה שווה כסף! במחיר למשתכן? אין את התמחור הזה בכלל! כך, כאשר אתם רוכשים דירה בגובה נמוך ומשלמים עליה כמו שהשכן בקומה 10 משלם, אתם למעשה כבר "מפסידים" כסף בתחילת העסקה, הרי אתם תשלמו אותו הדבר! שמאי למחיר למשתכן, יודע להעריך מהו ערך של כל קומה ולספק לכם תשובות מראש על פערי המחירים.
     
  • חישוב גודל הגינה: למעשה נקודת החולשה המרכזית של פרויקט מחיר למשתכן (מבחינתכם). כאשר תמחור גינה נעשה באופן שווה לפי מחיר הדירה / הבית הפרטי, במ"ר. ז"א שאם רכשתם דירת גן גדולה או בית פרטי עם גינה גדולה - אתם עשויים לעשות עסקה לא כלכלית לעומת השוק הפרטי. שם תמחור גינה נמוך באופן משמעותי ממחיר מ"ר של שטח בנוי.

מתי נזמין את השמאי למחיר למשתכן?

את תהליך ההתקשרות עם שמאי מחיר למשתכן רצוי להתחיל כבר בשלב זכיית ההגרלה וכאשר אתם יודעים מהו הפרויקט שאתם תהיו מאוכלסים בו בעתיד. זאת בעיקר על מנת לדעת מהו טיב הפרויקט, הן מבחינה אזורית והן מבחינת פרויקטים אחרים (שאולי הנכם זכאים גם להם, במידה וזכיתם ביותר מהגרלה אחת).

כמו כן, לבדוק ולהעריך את תקופת השכירות וההוצאות הנלוות בתקופה עד שתקבלו את הדירה. הפעם השנייה שתיצרו עימו קשר היא כאשר תקבלו את הדירה הפרויקט או את האפשרות בבחירה של יותר מדירה אחת. כאן הוא יכול לייעץ לכם בדיוק איזה דירה כלכלית יותר בעבורכם ומדוע (אם קיימת אפשרות בחירה). אם אין אפשרות בחירה, פשוט תקבלו את כל המידע הנחוץ - האם עסקת הנדל"ן כדאית בעבורכם, וכמובן הערכת שווי הדירה שזכיתם בה לעומת מחירי השוק הפרטי.

מהו מחיר שמאי מקרקעין בפרויקט מחיר למשתכן?

השוני היחידי מהערכת שווי של דירה רגילה, שאין צורך לבצע בדיקה של "זכויות בנייה", אם מדובר על דירה, המחיר נע בין 1,500 - 2,000 ש"ח. בית פרטי יכול להגיע בין 2,500 - 5,000 ש"ח, אבל פרויקטים של בתים פרטיים פחות נפוצים במחיר למשתכן.


מחיר שמאי לדירה במחיר למשתכן

מחיר שמאי לדירה במחיר למשתכן: ₪1750

טווח מחיר גבוה ₪2000

טווח מחיר נמוך ₪1500

האם מחיר למשתכן מספקים לכם שמאי מתוך רשימה?

השאלה הזו נשאלה מספר פעמיים ולכן ראינו לנכון לענות עליה, אז ראשית מחיר למשתכן אינם מספקים לכם שמאי, מי שבדרך כלל מספק שמאי זה הבנק וזה נקרא "שמאי למשכנתא", כאן זה לא המקרה שאנחנו מדברים אליו. אז - אין שמאי במחיר למשתכן ובטח שאין רשימה. ניתן לערב שמאי במקרים אלו באופן פרטני.