שמאי מקרקעין מומלצים באזורך הכנס פרטיך וקבל הצעות מחיר מעד שלושה שמאי מקרקעין מומלצים מאזורך. אלו אשר מתאימים ביותר בעבורך יחזרו לפנייתך בתוך זמן קצר.

שמאי מקרקעין במושבים

שמאי מקרקעין במושבים

שמאות מקרקעין היא מקצוע מורכב ולא כל שמאי העוסק במתן שירותי ייעוץ, ליווי ושמעות מקרקעין, מתמחה בתחום הספציפי העוסק במושבים. שמאי מקרקעין במושבים, מכיר היטב את העולם החקלאי ואת הקרקעות המיועדות לחקלאות, הוא מכיר את תהליך הפשרת הקרקעות מחקלאות לבניית נכסי נדל"ן ועוד. פורטל אפרה מביא בפניכם מידע חשוב אודות הנושא.

אלו נושאים מכילה שמאות מקרקעין במושבים?

שמאות מקרקעין למושבים, עוסקת בנחלות חקלאיות, משקים חקלאיים, פעילות שאיננה קשורה לחקלאות המתקיימת על שטח חקלאי, שמאות מבנים חקלאיים, פיצול מגרשים מנחלה, משק עזר, מגרשי הרחבה, בתי מגורים בשכונות מורחבות וכו'.


יש לציין, מושבים, קיבוצים, בעלי נחלות חקלאיות, בעלי משקים וחקלאים, שהינם בעלי שטחים של רשות מקרקעי ישראל, נאלצים לשלם לרשות מקרקעי ישראל תשלומים שונים, בזמן ביצוע פעולות כדוגמת: פיצול מגרש, העברת זכויות, תוספות בנייה, שינוי ייעוד וכו'.
 

מושב

מהן ההתמחויות המיוחדות של שמאי מקרקעין במושבים?

שמאי מקרקעין במושבים צריך להכיר נושאים ייחודיים כגון: הגשת שומות לטובת הפחתת תשלומים המשולמים לרשות מקרקעי ישראל (דמי רכישה בנחלה, דמי שימוש עבור שימושים חריגים, דמי הסכמה בנחלה עבור שטח חקלאי, דמי היוון בעקבות פיצול מגרש מנחלה, דמי היתר עבור תוספות בנייה ועוד). בנוסף לכל אלה, מבצע שמאי מקרקעין במושבים הערכה של שווי הנכס.
 

שמאי מקרקעין במושבים

מחיר שמאות בתים במושבים

מחיר שמאות בתים במושבים נע בין 3,500 ל- 8,000 ₪. המחיר משתנה בהתאם לשטח הכללי של הקרקע ומשרד השמאות.

מחיר שמאות בתים במושבים

מחיר שמאות בתים במושבים: ₪5750

טווח מחיר גבוה ₪8000

טווח מחיר נמוך ₪3500

אודות זכויות בניה בנחלה

רשות מקרקעי ישראל מאפשרת בניה, אך ורק בשטחים ספציפיים אותם היא מסמנת באופן ברור במפות ותרשימים, המועברים למבקש. ההיתרים מקבילים לתוכניות התכנון והבניה של הרשות המקומית, או המועצה האזורית. מנהל מקרקעי ישראל לא מאפשר בנייה בכל חלק אחר של הקרקע, אותו לא סימן כמאושר לבניה בשטח.


היתרי הבניה בנחלה כוללים, על פי רוב, אפשרות לבניית שלוש יחידות דיור כדלקמן:

  1. בית מגורים עיקרי לבעל הנחלה, בשטח כולל שלט יעלה על 160 מ"ר.
     
  2. בית מגורים נוסף, המיועד לדור ההמשך של בעל הנחלה, שטח היחידה גם הוא, לא יעלה על 160 מ"ר.
     
  3. יחידת מגורים שלישית, מיועדת למקום שהוכח והוסכם על ידי כל הצדדים שהוא מיועד למגורי הדור השלישי של בעל הנחלה. שטח היחידה לא יעלה על 55 מ"ר.

סה"כ מדובר בהיתר בנייה בגודל כולל של 375 מ"ר. במקרים מסוימים, יינתן היתר מיוחד להרחבת שטח בניה זה.


שמאי מקרקעין במושבים

הרחבת שטח בניה מעל 375 מ"ר

אישורי הרחבות בניה בנחלות הממוקמות במושבים, הינן עסק כלכלי לכל דבר וענין, בעיקר עבור מנהל מקרקעי ישראל. הרחבת בנייה לכל אחת מיחידות הדיור בהיתר הבסיסי, תעלה לבעל הנחלה בסכום השווה לדמי היוון בסך 91% מערך הקרקע עליה מתבצעת הבניה. לסכום זה מתווספים דמי השבחה, שבתנאים כאלה ואחרים, חלקם מוחזרים לבעל הנחלה.


רבים מבעלי הנחלות אינם מודעים לעובדה שבפועל הם משלמים גם 91% למנהל מקרקעי ישראל וגם, 50% לוועדה המקומית לתכנון ובנייה. שמאי מקרקעין המתמחה במושבים יבצע הפחתה משמעותית בתשלומים אלה וימנע כפל תשלומים. במידה וכבר שילמתם את הכספים הנ"ל, ידאג שמאי המקרקעין לדרוש את ההחזר המגיע לכם (טיפול בדרישת הסכום המגיע והליך ההגשה של הבקשה).


שמאי מקרקעין זמין לכם כעת,
השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-9897805

 

החשיבות של שמאי המקרקעין במושבים והדרך לאתר שמאי מנוסה

משרדי שמאי מקרקעין במושבים מתמחים בהערכת שווי בית במושב, הערכת שווי של הקרקע, כמו: נחלות ומשקים והם מספקים שירותי ייעוץ, המביאים לחסכון משמעותי של משאבים כספיים.


הדרך לאתר שמאי מקרקעין מנוסה שיסייע לכם מתחילה בפורטל אפרה, בו הנכם נמצאים. שמאי מקרקעין במושבים מבין היטב את הצרכים של בעלי הנחלות והוא מספק להם את הידע הנדרש, על מנת להשלים מהלכים שונים בהצלחה ובמינימום השקעה כספית.